Prace budowlane, w których potrzebny jest dźwig

Dźwigi stanowią naturalny element krajobrazu każdej budowy. Jakie są ich zastosowania i czy można się obejść bez takich maszyn? Z pewnością nie. Każdy, kto choć raz obserwował dużą budowę – wieżowca, centrum handlowego czy nawet budynku wielomieszkaniowego, był w stanie zaobserwować pracujące tam dźwigi oraz żurawie. Jakie prace mają do wykonania te urządzenia i czy wynajem dźwigów jest jedyną szansą, aby liczyć na ich pomoc?

wynajem żurawi drawsko

Wynajem dźwigu ułatwia pracę na budowie

Rozładunek – przy budowie domów wykorzystuje się bardzo duże ilości materiałów. Począwszy od cementu dostarczanego w workach, poprzez cegłę i pustaki ceramiczne, aż po stal zbrojeniową i betonowe elementy prefabrykowane. Każdy z takich ładunków, czy to umieszczony na palecie, czy jako pojedynczy element, będzie ważyć od kilkuset kilogramów do kilku ton. Jak nietrudno się domyślić, jego zdjęcie z samochodu wymaga użycia ciężkiego sprzętu. Takim właśnie sprzętem są dźwigi. Firmy oferujące wynajem dźwigów i żurawi posiadają bardzo duży wybór tych urządzeń. Są to zazwyczaj dźwigi samojezdne, umieszczone na podwoziu samochodowym. Dźwigi w zależności od modelu i konstrukcji, będą dysponować różną siłą udźwigu. Należy zatem wybrać model, który będzie w stanie wykonać konkretne zadanie.

Przenoszenie materiałów za pomocą żurawia

Przenoszenie ładunków – podczas budowy wysokich obiektów – bloków czy biurowców, problemem jest dostarczenie materiałów budowlanych na wysokie kondygnacje. Z pomocą przychodzą wówczas żurawie. Te największe mają wysięg dochodzący do nawet 35 metrów. Pozwala to bezpiecznie i sprawnie podnosić cegły, cement i pozostałe materiały na najwyższe kondygnacje, bez potrzeby ręcznego transportowania materiałów.

Skąd brać dźwigi i żurawie?

To bardzo dobre pytanie. Jeśli urządzenia są nam potrzebne wyłącznie do pojedynczych prac, najlepszą opcją jest wynajem żurawi oraz dźwigów. Średni koszt pracy urządzenia to od 100 do 150 złotych za godzinę. Do tego osobno należy doliczyć koszt dojazdu i odjazdu z miejsca pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *