Jak przygotować teren pod pracę dźwigu?

Dźwigi i żurawie wieżowe. Bez tych sprzętów trudno wyobrazić sobie szybką realizację każdej budowy. Aby jednak maszyny te mogły się pojawić na placu budowy, konieczne jest odpowiednie przygotowanie placu. Jak należy to wykonać, aby dźwig miał bezpieczne warunki pracy?

Przygotowanie podłoża pod wynajem dźwigów

Utwardzenie podłoża – wynajem dźwigów samojezdnych wiąże się z tym, że sprzęt samodzielnie do Państwa dojedzie na swoich kołach. Teren pracy nie musi być w szczególnym stopniu przygotowany. Utwardzone gruntowe drogi bez trudu są pokonywane przez takie samochody, wyposażone w duże koła i często terenowe opony. Aby dźwig zachowywał stabilność podczas pracy, konieczne jest rozłożenie jego bocznych stabilizatorów. Są one zakończone stalowymi łapami, pod które podkłada się najczęściej grube, drewniane belki. Pozwalają one rozłożyć obciążenie na jeszcze większej powierzchni, chroniąc sprzęt przed nieugrzęźnięcie w ziemi.

wynajem dźwigów drawsko

Przygotowanie podłoża pod wynajem żurawi wieżowych

Wynajem żurawi i przygotowanie podłoża – nieco bardziej skomplikowane i wymagające jest przygotowanie podłoża pod instalację żurawi wieżowych. Są one instalowane na dłuższy czas trwania budowy, a z uwagi na swoje wymiary oraz wagę, często muszą być przymocowane do betonowych fundamentów. Ich wykonanie to pierwszy etap prac montażowych. Fundamenty wykonuje się na głębokość określoną w projekcie, stosując do tego celu specjalne zbrojenie. Następnie żurawie są mocowane do fundamentów, a następnie element po elemencie wznoszone, aż do uzyskania żądanej wysokości. Firmy oferujące wynajem dźwigów i żurawi, najczęściej również zapewniają ich specjalistyczną obsługę oraz montaż i demontaż. Dzięki temu mamy pewność, że wszystkie prace przebiegają sprawnie i zostaną wykonane bezpiecznie.

Odwodnienie terenu pod pracę dźwigów

Ważnym elementem przy instalacji żurawi oraz przygotowań terenu pod pracę dźwigów, jest odwodnienie terenu. Chodzi o to, aby dźwigi nie musiały pracować na grząskim i podmokłym terenie, który może im grozić utratą stabilności i spowodować wywrócenie się urządzenia, prowadząc do poważnej katastrofy budowlanej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *